Fotograf ubytování Robert Vystrčil, Brno

Horská chata na Šeráku v Jeseníkách, večerní pohled

Reprezentativní profesionální fotografie jsou důležité pro kvalitní prezentaci každého penzionu, hotelu, chaty, rekreačního střediska či ubytování v soukromí. Krásnými snímky vašeho ubytování máte větší šanci nadchnout nové hosty pro strávení času právě u vás.

Fotografie interiérů musí být atraktivní a lákavé, ale zároveň vzbuzovat realistická očekávání. Host, kterého přilákáte nádhernými obrázky, ale nakonec bude zklamán realitou, vám mnoho užitku nepřinese. Vaším cílem jsou pozitivní reference a budování dobrého jména. S tímto počítám. Snažím se fotografovat z přirozených úhlů. Snímky počítačově upravuji, ale vždy jen tak, aby barevnost odpovídala realitě. Hosté mají rádi osobitá ubytování s atmosférou. Pokud máte krb či umělecká díla, je vhodné na fotografiích tyto detaily zdůraznit.

Co připravit před fotografováním

Před fotografováním ubytování je nutné, abyste fotografované místnosti uklidili, zkontrolovali funkčnost osvětlení (vyměnili žárovky), televize, načechrali polštáře, vyleštili zrcadla, vyměnili uvadající květiny, nachystali krb k zapálení apod. Ubytování je třeba mít nachystané ve výborném stavu, ale "nevymýšlet si". Není např. rozumné fotografovat vína na stole, pokud si je u vás host nemůže koupit.

Garantovat mohu pěkné snímky interiérů. Fotografie exteriérů jsou výrazně závislé na počasí. Pokud budeme mít štěstí na vhodné podmínky, rád nafotím ubytování i zvenčí, výhledy z oken apod. V tomto případě, prosím, zajistěte předem úklid i venkovních prostor, přemístěte špatně zaparkovaná vozidla apod.

Ceník fotografií

Cena fotoprací se odvíjí od stráveného času, viz ceník. U běžného penzionu či ubytování v soukromí samotné fotografování zpravidla zabere 1-2 hodiny (následný postprocessing je zahrnut v ceně).

Copyright © 2007-2020, Robert Vystrčil, reportážní a cestopisný fotograf, info@prygl.net